Ковачевски со Ахмети, Груби и Талат Џафери следеше како ФК Шкупи слави титула во Чаир

Премиерот Димитар Ковачевски денеска присуствуваше во Чаир на славењето на ФК Шкупи по повод титула, објави ТВ 21.

Покрај премиерот беа и лидерот на Демократска унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, претседателот на Собранието Талат Џафери, како и првиот вицепремиер Артан ГрубиИнаку, екипата на ФК Шкупи е новиот фудбалски првак на Македонија, а во денешниот дуел клубот со убедливи 3-0 го победи тимот на Академија Пандев.

Back to top button
Close