Курти: Не знам чии се дроновите, прашајте го Вучиќ

Косовскиот премиер Албин Курти кажа дека не знае чиј бил дронот кој го собори српската војска.

„Прашајте ја Србија и Вучиќ. Не знам јас ништо. Не знам чии дронови влегуваат во Србија“, кажа Курти пред новинарите во Берлин.

Курти кажа дека не планира да одговара на прашања кои се поврзани со случувања на српска територија.

Back to top button
Close