Литванија со порака до претседателот на Русија: Путин, те чека Хаг!

Литванија со порака до рускиот претседател, Владимир Путин откако Меѓународниот суд на правдата во Хаг издаде налог за негово апсење.

Тамошното МНР објави на Твитер фотографија од транспарент на облакодер во литванскиот главен град Вилнус, на него пишува „Путин, те чека Хаг.

Back to top button
Close