Македонија одигра 1:1 против Англија

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје во последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 ремизираше 1:1 против Англија.

Квалификации ЕП 2024
Национална арена „Тодор Проески“ – Скопје, Гледачи: 30.000

 

Македонија – Англија 1:1 (1:0)
Барди 41`/Атанасов а.г. 59`

Македонија: Димитриевски, Муслиу, Серафимов, Манев, Алиоски, Алими (Костадинов 75`), Атанасов (Елези 90+1`), Барди, Димоски (Ашковски 86`), Елмас, Миовски (М. Ристовски 75`).

Back to top button
Close