Мареј доби вајлд-карта за Австралија опен

Трикратниот шампион на Грен слем турнирите, Енди Мареј доби вајлд-карта за Австралија опен 2021, што започнува на 8 февруари.

– Заминувањето на Енди по Австралија опен во 2019 година, беше емотивен момент и неговото враќање по голема операција и закрепнување ќе биде врв на Австралија опен во 2021 година, рече директорот на Грен слем турнир во Мелбурн, Крег Тајли.

Претходно, ќе потсетиме, 33-годишниот Британец, сега заземајќи ја 122-та линија на рејтингот, доби вајлд-карта за турнирот во „Делреј Бич“, кој ќе започне во првата недела од сезоната.

Back to top button
Close