Мареј за работата со Лендл: Да не веруваше дека сум способен за големи резултати, ќе го кажеше тоа директно

 

Британскиот тенисер Енди Мареј се произнесе околу продолжувањето на работата со Иван Лендл. Поранешниот прв рекет на светот по трет пат влезе во стручниот штаб на Британецот.

– Не знам колку долго ќе работиме, но во блиска иднина соработката ќе биде многу тесна. Навистина ценам што сé уште е подготвен да ми помогне и верува дека сум способен за големи резултати. И јас му верувам. Мислам дека ако не веруваше во тоа, немаше да работи со мене и директно ќе го кажеше. Затоа се надевам дека ќе има големи резултати во блиска иднина, изјави Мареј.

Мареј е трикратен Грен слем шампион и поранешен прв светски рекет.

Back to top button
Close