Мицкоски и Ахмети цел час разговарале во Собрание

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски и претседателот на ДУИ, Али Ахмети попладнево имале средба во Парламентот, јави телевизија Канал 5.

На средбата која траела еден час, двајцата разговарале за можностите за заедничка соработка и формирање на ново парламентарно мнозинство.

Back to top button
Close