Најмалку четворица загинати во трговски центар во Сиднеј

Најмалку стотина луѓе се евакуирани од трговскиот центар „Westfield Bondi Junction“ во Сиднеј откако повеќе луѓе беа избодени со нож.

Според првичните информации убиени се најмалку четири лица.

Австралиската полиција го застрела напаѓачот.

Back to top button
Close