Неколку англиски клубови заинтересирани за Смолинг


Голем број англиски клубови се заинтересирани за дефанзивецот на Рома, Крис Смолинг.

Според „90min“, Фулам, Евертон, Лестер и Вест Хем размислуваат за купување на играчот. Финансиски и други детали за можни договори не се соопштуваат.

Претходно, фудбалерот настапуваше во Англиското фудбалско првенство за екипите на Манчестер јунајтед и на Фулам.

Триесет и тригодишниот Англичанец во тековната сезона одигра 23 натпревари за Рома во Серија А и постигна три гола.

Back to top button
Close