Нови 177 позитивни случаи на Ковид-19, oсуммина излечени и две починати лица

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19 во земјава.

Од друга страна,  излекувани се осум пациенти, а починаа две лица починаа како резултат на коронавирусот.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 2.789.  Од 177 нови, 105 во Скопје и двајца починати. Повторно појавен еден случај во Дебар. Куманово 26, Штип 15, Тетово 13.

Направени се 1245 теста.

Скопје – 105

Куманово – 26

Штип – 15

Тетово – 13

Гостивар – 8

Гевгелија – 2

Дебар – 1

Струга – 1

Велес -1

Битола – 1

Охрид – 1

Валандово – 1

Св. Николе – 1

Неготино – 1.

Back to top button
Close