Обама позитивен на Ковид-19

Поранешниот американски претседател, Барак Обама, е позитивен на тест за Ковид-19.

Информацијата во текот на вчерашниот ден ја потврди самиот Обама на Твитер, додавајќи, дека се чувствува добро, само што го „гребе“ грлото.

„Јас и Мишел сме благодарни што се вакциниравме и што го зајакнавме нашиот имунитет, нејзиниот тест беше негативен“, појасни Обама.

 

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close