Османи го осуди нападот на секретарот на „Цар Борис Трети“ и најави дека денеска ќе го посети

Министерот за надворешни работи Бујар Османи го осуди синоќешниот напад врз секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид и побара институциите да го расчистат случајот, а напаѓачите да одговараат.

Back to top button
Close