Пиоли: Горд сум на тимот, момците прават нешто неверојатно

 Тренерот на Милан, Стефано Пиоли по синоќешната победа над Лацио со 3:2, рече дека е горд на своите избраници.

– Ние секогаш се обидуваме да победиме, го сторивме тоа и со Лацио, јас сум многу среќен. Горд сум на тимот, тие прават нешто неверојатно. Лацио е вешт и физички моќен тим, но имавме шанси и ги реализиравме. Противниците играа многу агресивно, нашите играчи од средниот ред мораа да работат напорно. Ние го сторивме тоа што требаше да го направиме на толку тежок натпревар , истакна Пиоли.

Милан по 14 одиграни кола е прв на табелата во Серија А со еден бод предност во однос на второпласираниот Интер.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close