Повеќе од илјада нови случаи на Ковид-19 во Србија, седуммина починати


Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 1.235 нови случаи на Ковид-19 меѓу 11.115 тестирани, јави „Танјуг”.

Седум лица починале како последица на инфекција со коронавирус.

Во болниците низ Србија во моментов се лекуваат 252 пациенти, од кои 23 се на респиратор.

Back to top button
Close