Повисоки температури се очекуваат од почетокот на следната недела

Во следните денови ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Како што информира УХМР, температурата ќе биде во постепен пораст, а особено топло се очекува од почетокот на следната недела.

Утре утринските температури ќе се движат од 10 до 19 степени, а дневните од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 8. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од северозападен правец и температура до 33 степени

Back to top button
Close