Пожар избувна во патничкиот воз Варна – Софија, нема повредени

 

Пожар избувнал во патничкиот воз Варна – Софија, потврдија  од „Бугарски државни железници” за локалните медиуми.

Инцидентот се случил на постојката Гривица, меѓу станиците Пондим и Плевен. Возачите забележале густ црн чад што излегува од локомотивата.   Нема повредени, јави БТА. Инцидентот се случил денеска околу 15:40 часот по локално време.

Back to top button
Close