Приведен дилер од Куманово

– Полициски службеници од СВР Куманово вчера го лишиле од слобода О.С.(40) од Куманово бидејќи при преглед кај него била пронајдена марихуана, прашкаста материја и таблети.

Од МВР денеска соопштија дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Фото архива

Back to top button
Close