ПСЖ без ковид-позитивните Флоренци и Верати против Баерн Минхен

Револуционерниот план за намалување на платите во ПСЖ - МИА

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Алесандро Флоренци е позитивен на коронавирус и ќе го пропушти првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) против Баерн в среда во Минхен

Покрај Италијанецот Флоренци, поради позитивен тест на Ковид-19 мечот против актуелниот европски првак ќе го пропушти и неговиот соиграч и сонародник Марко Верати.

Во Франција позитивен тест на коронавирус значи задолжителен десетдневен карантин.

Back to top button
Close