Радукану: Барам искусни тренер, ако има такви, знаете каде да ме најдете

Шампионката на УС Опен, Ема Радукану, која го загуби првиот меч во Индијан Велс, објасни зошто се разделила со тренерот што го ја предводеше до трофејот на Грен слемот во Њујорк.

– Сега многу би сакал да најдам искусна личност. Значи, ако искусни тренери гледаат, знаете каде да ме најдете.

Не знам што се случува, што ќе се случи следно, но сигурна сум дека јас и мојот тим ќе најдеме решение. И не се шегував. Ако некој знае искусни тренери …, рече Радукану.

Британката стана сензационална победничка на УС Опен 2021

Back to top button
Close