Рангник пред Атлетико: Ако играме како со Тотенхем, сигурно ќе победиме

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник верува дека неговиот тим ќе победи во реваншот од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид.

– На Атлетико не му пречи ако противникот ја има топката. Треба да играме без да примиме гол ако е можно. Секако, важно е ние да постигнеме први гол. Имаме фантастична можност да влеземе меѓу осумте најдобри. Ако играме како со Тотенхем, само 20% подобро, тогаш ќе победиме, сигурен сум, изјави менаџерот на Манчестер јунајтед.

Во првиот натпревар во Мадрид, Манчестер јунајтед и Атлетико ремизираа (1:1).

Back to top button
Close