Реал Мадрид е новиот европски шампион

Реал Мадрид со гол на Винисиус со 1-0 го победи Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите.

Реал Мадрид по вторно е на тронот на Европа, 14. континентална круна за кралскиот клуб откако во финалето го совладаа Ливерпул.

Клучниот момент се случи во 59. минута кога по асистенција од Валверде, Винисиус постигна гол за водство на Реал Мадрид од 1-0, кој се покажа и како победнички.

Back to top button
Close