Рестриктивни мерки и во следните седум дена, препорача Комисијата за заразни болести

–  Забраната и посебниот режим на движење на граѓаните во временски период од 20 часот до 5 часот наредниот ден, што беше воведена на 6 април завршува утре.

Од Комисијата за заразни болести за МИА информираа дека донеле препорака за продолжување на рестриктивните мерки во наредните седум дена.

Владата утре на седница ќе ја разгледа денеска донесената препорака од Комисијата за заразни болести, а што ја разгледа и Кризниот штаб, за продолжување на рестриктивните мерки.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close