Роналдо чека близнаци

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез наскоро ќе добијат близнаци, објави денеска португалскиот капитен, кој веќе е татко на четири деца.

– Среќни сме што можеме да објавиме дека чекаме близнаци. Нашите срца се полни со љубов – со нетрпение чекаме да ве запознаеме, напиша Роналдо на својот Инстаграм профил,

Неговиот највозрасен син, Кристијано Јуниор, го роди сурогат мајка во јуни 2010 година, а седум години подоцна португалскиот фудбалер на сличен начин стана татко на близнаците Ева и Матео.

Родена во ноември 2017 година, Алана Мартина е првото дете на Роналдо од неговата врска со Георгина Мартинез.

Португалската фудбалска ѕвезда во интервју за Франс фудбал истата година обелодени дека сака да биде татко на седум деца

Back to top button
Close