Роналдо има проблеми со вратот, неговото учество на натпреварот против Вест Хем е доведено во прашање

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо може да го пропушти натпреварот од 23. коло на Премиер лигата со Вест Хем.

Кристијано имаше проблеми со вратот на натпреварот со Брентфорд (3:1) – напаѓачот беше заменет во 71. минута.

– Учеството на Роналдо на натпреварот е под знак прашалник, бидејќи има проблеми со вратот. Вчера мина 2-3 часа третман, па ќе видиме како се чувствува, изјави тренерот  Ралф Рангник.

Триесет и шестгодишниот Португалец оваа сезона постигна осум гола на 17 натпревари во Премиер лигата.

Натпреварот Манчестер јунајтед – Вест Хем треба да се игра утре со почеток во 16 часот.

Back to top button
Close