Рудигер блиску до трансфер во Реал

 

 Антонио Рудигер е блиску до преселба во Мадрид. Реал е импресиониран од неговиот настап на „Сантијаго Бернабеу“ во реваншот од Лигат ана шампионите.

Инсајдерот Џанлука Ди Марцио информира дека шпанскиот клуб е блиску до потпишување договор со 29-годишниот фудбалер.

Претставниците на Мадрид ги продолжија преговорите за трансфер, откако раководството се увери во потребата да го ангажира Германецот.

Забележано е дека Реал Мадрид е оптимист за потпишување договор со дефанзивецот. Договорот би можел да биде финализиран наскоро.

Претходно беше објавено дека Реал Мадрид му нуди на Рудигер најниска плата во однос на останатите екипи претенденти за играчот.

Back to top button
Close