Салах даде пари за Палестина

Мохамед Салах – египетскиот голгетер во тимот на Ливерпул во знак на солидарност со Палестина поради воениот конфликт со Израел донираше пари.

Тој и донираше пари на египетската фондација на Црвената полумесечина за да се обезбеди помош за палестинскиот народ во Газа.

Back to top button
Close