Само Реал и Барселона не најавија повлекување од Супер лигата

 Само два клуба од 12 учесници во Супер лигата сè уште не го напуштиле проектот за создавање нов турнир.

Шпанските екипи Реал Мадрид и Барселона не објавија повлекување од Супер лигата.

Вчера Манчестер сити, Челзи, Ливерпул, Арсенал, Манчестер јунајтед и Тотенхем најавија повлекување од турнирот.

Во текот на денешниот ден по ова прашање се изјаснија Атлетико Мадрид, Интер, Милан и Јувентус.

Супер лигата официјално беше најавена на 19 април, а својот крај го доживеја по само два дена.

Back to top button
Close