Шеик од Катар, кој е в.д. амбасадор во Македонија, нападнал тренери во Академијата на Вардар (Видео)

Голем скандал предизвикал вршителот на должноста амбасадор на Катар, шеикот Јасим Бин Хамад Ал-Тани, откако незадоволен од сугестијата на тренерите во фудбалската Академија на Вардар дека неговиот син треба да игра многу подобро, ги нападнал физички, пренесе Спортманија.

Ал-Тани со себе носел и метална шипка, а еден од тренерите во Академијата на Вардар е повреден откако добил неколку удари во главата од шеикот од Катар.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close