Шкупи се врати на лидерското место, Седлоски дебитираше со реми

По денешната победа и новите три бода, екипата на Шкупи е повторно лидер во Првата македонска фудбалска лига.

Во 15. коло Гоце Седлоски дебитираше на тренерското место во Работнички со реми против Гостивар.

На третиот денешен натпревар, Тиквеш минимално ја совлада Брегалница.

Резултати
Работнички – Гостивар 0:0
Шкупи – Македонија ЃП 1:0
Тиквеш – Брера 1:0.

Поради лошата состојбата на терените во Струга и Кратово, одложени се средбите Струга ТЛ – Воска и Силекс – Вардар.

Вчера, Брегалница – Шкендија 2:2.

Табела: Шкупи 31 бод, Шкендија 29, Струга ТЛ 27, Силекс, 23, Работнички, 20, Брера Струмица 19, Тиквеш 19, Гостивар 19, Воска 16, Македонија ЃП 15, Брегалница 15 и Вардар 11.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close