Шверцерите“ не успеаа да стигнат до Тетово, полицијата ги врати

Иако се очекуваше дербито меѓу Шкендија и Шкупи да се игра и пред двете навивачки групи „Балисти“ и „Шверцери“, сепак до тоа нема да дојде откако полицијата спречи гостинските фанови да стигнат до Тетово.

„Шверцерите“ тргнаа кон Тетово како што беше планирано, но на првата патарина наидоа на полициски кордон кој не им дозволи да продолжат понатаму, по што мораа да се вратат во Скопје.

 

Back to top button
Close