Сирени за воздушен напад во повеќе градови во Украина

Сирени за воздушен напад утрово се огласија во повеќе делови на Украина, јави украинската новинска агенција Укринформ.

Сирени се огласиле во Житомир, западно од Киев, и во областите Тернопил, Ривне и Ивано-Гранковск на запад.

Сирени се огласија и во областа Волин на северозапад и Краматорск во источна Украина.

Back to top button
Close