Скопје 4-ти најзагаден град во светот утрово

2.2022

Утринава Скопје повторно се најде на листата на најазагадени градови во светот.

Сега е четврти најзагаден град во светот, според списокот на IQair. Главниот градот на Македонија е во друштво на Лакоре во Пакистан, Акра во Гана, и на првото место е Њу Делхи во Индија.

Back to top button
Close