Со гол на Алиоски Македонија води против Исланд! 

Македонија уште во седмата минута од наптреварот води со 1-0 против Исланд, по една супер асистенција од Трајковски, Алиоски даде гол во мрежата на Олафсон за водство.

Повеќе

Back to top button
Close