Со комби удрена жена која присуствувала на погребот на малата Магдалена од Велес Полицијата брзо го фатила возачот кој бегал

Нова сообраќајка се случи денеска во Велес, по трагичниот настан во саботата кога 11 годишно девојче беше прегазено и почина од повредите.

 

Како што пренесува ТВ24, жена која присуствувала на денешниот погреб на малата Магдалена, била удрена од возач на комби, кој исто така побегнал. Сепак, полицијата успеала брзо да го фати.

Back to top button
Close