Денеска сончево и топло до 35 степени

Времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје, како што информираат од УХМР, времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Во наредните денови следува период на сончево и топло време со пораст на дневната температура. Особено топло ќе биде за време на викендот кога ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер.

Back to top button
Close