Спалети прогласен за најдобар тренер во октомври во италијанското првенство

epa09767336 SCC Napoli’s head coach Luciano Spalletti reacts during the UEFA Europa League play-off first leg soccer match between FC Barcelona and SSC Napoli at Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, 17 February 2022. EPA-EFE/ENRIC FONTCUBERTA
Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети е прогласен за најдобар тренер во октомври во италијанското првенство.

Наполитанскиот клуб минатиот месец забележа пет победи на пет натпревари со вкупен резултат 15:4.

Тимот води во Серија А со 32 бода и има пет бода предност од второпласираната Аталанта.

Спалети претходно беше прогласен за менаџер на годината во Серија А во февруари 2022 и септември 2021 година.

Back to top button
Close