Тони Надал е уверен дека Рафа ќе игра на Ролан Гарос

Поранешниот тренер и вујко на Рафаел Надал, Тони Надал, е уверен дека шпанскиот тенисер наскоро ќе може да се врати на терените и ќе може да се подготви за Ролан Гарос.

-Рафа има некои проблеми со својот сервис. Освен тоа, тој нема двоумење. Важно е да се игра на турнир пред Ролан Гарос. Тоа е дел од добрата подготовка. Одите и настапувате 100 проценти или воопшто не играте, изјави Тони Надал за „Марка“.

Вчера беше откриено дека Рафаел Надал се повлекува од Мастерс турнирот во Монте Карло следната недела.

Back to top button
Close