Тухел реши да не ги продолжи преговорите со Манчестер јунајтед, ќе паузира од фудбалот


Томас Тухел нема да биде дел од Манчестер јунајтед.

Според инсајдерот Фабрицио Романо, Германецот нема да работи во англискиот тим. Тој одлучи да не ги продолжи преговорите.

Педесетгодишниот фудбалски стручњак сака да паузира и нема намера ова лето да се пресели во ниту еден клуб.

Во сезоната 2023/24, Баерн под водство на Тухел не освои ниту еден трофеј.

Back to top button
Close