Уапсени повеќе од 170 демонстранти во Русија  

Повеќе од 170 луѓе се уапсени ширум Русија откако протестираа поради руската инвазија врз Украина, соопшти невладината организација специјализирана за следење апсења во земјата ОВД-Инфо.

– Повеќе од 178 лица се уапсени во 15 руски градови, се наведува во соопштението на невладината организација.

 

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close