Јута постави рекорд во последователни домашни победи

 Тимот на Јута џез постави клупски рекордот по бројот на победи на домашен терен по ред.

Победата над Чикаго (113:106) остварена ноќеска во Солт Лејк Сити е 21. по ред за „џезерите“ во нивната арена. Оваа бројка е рекорд во историјата на клубот.

Јута се најде на првото место на табелата во Западната конференција од НБА –лигата со 37 победи и 11 порази.

Back to top button
Close