Утринава серија експлозии во Киев и околината

Рано утринава повторно се слушнале експлозии во Киев и околината, јави Би-Би-Си.

Британскиот јавен сервис, повикувајќи се на извештаи од новинари од теренот, наведува дека одекнале серија експлозии.

Сирените за воздушен напад се огласиле по шест часот по локално време.

Back to top button
Close