ВИДЕО: Австралија и Нов Зеланд ја пречекаа новата година

Фото: Јутјуб/принтскрин

.

 

 

Со голема прослава и огномет, новата година ја пречекаа и жителите на Нов Зеланд:

Back to top button
Close