(Видео) Голман изгуби свест на терен по жесток удар во глава

Голманот на холандски Валвик синоќа загуби свест по жесток удар во главата.

Натпреварот од седмото коло во првенството на Холандија меѓу Валвик и Ајакс беше прекинат во 85. минута откако Брајан Броби од Ајакс ненамерно го удри во главата голманот Етен Васен.

Потоа беше пренесен во болница од каде соопштија дека голманот е свесен и во стабилна состојба.

 

Back to top button
Close