(Видео) Нетанјаху во панцир ги посети војниците на границата со Газа: „Доаѓа следната фаза“

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска во панцир ги посети војниците стационирани на границата со Газа, а видеото и фотографиите беа објавени на неговиот Твитер.

На видеото се гледа како тој им кажува на војниците дека „доаѓа следната фаза“.

По невидениот напад на Хамас врз израелските цивили, Израел собра 300.000 резервисти и ги стационираше околу Газа. Натрупани се и голем број тенкови.

Жителите на градот Газа добија наредба да се евакуираат во јужниот дел на Појасот Газа

Back to top button
Close