Видео: По закана за бомба евакуирано училиште во Франција каде беше убиен наставник во исламистички напад

Училиште во северна Франција, каде минатата недела наставник беше избоден до смрт во очигледен исламистички напад, е евакуирано деенска по закана за бомба, јавија француските медиуми.

Десетици вработени и ученици го напуштија средно училиште во Арас околу 10:30 часот. Властите изјавија за француски медиуми дека заканата за бомба била упатена преку и-мејл.

Back to top button
Close