ВИДЕО: Силен земјотрес од 7,2 степени го погоди Перу

Силен земјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала го погоди јужниот дел на Перу . Иако се уште нема информации за жртви и штети, на социјалните мрежи се појавуваат видеа направени во моментот на земјотресот.

Епицентарот на земјотресот бил на пет километри од Тирипате во Перу, на длабочина од 212 километри

 

Back to top button
Close