Во големите поплави во Бразил загинаа повеќе од 90 лица

Бројот на жртвите од поплавите и одроните предизвикани од обилните дождови во североисточниот дел на Бразил се искачи на 91, а повеќе од 20 лица се уште се водат како исчезнати, соопштија синоќа локалните власти.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, стотици спасувачи се уште трагаат по 26 исчезнати лица.

Back to top button
Close