Во Појасот Газа околу 3.000 Палестинци загинати, 12.500 ранети

Околу 3.000 Палестинци се убиени, а 12.500 се ранети во Појасот Газа од 7 октомври, соопшти денеска палестинското Министерство за здравство.

Во соопштението се додава дека во истиот период на Западниот Брег загинале 61 Палестинец, а 1.250 биле повредени.

Back to top button
Close