Вработен нападнал директор на јавно претпријатие

Вработен во јавното претпријатие во Кавадарци е осомничен дека го нападнал директорот, информираа денеска од СВР Велес.

 

-Вчера во 15.40 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода кавадарчанецот Т.Ѓ.(61). Тој се сомничи дека во текот на денот, на работното место физички го нападнал Ј.Н.(62), директор на јавното претпријатие, каде што и тој бил вработен. За настанот бил известен јавен обвинител, а лицето било приведено во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од СВР Велес.

Back to top button
Close