Вучиќ – Путин: Еве како ќе продолжат испораките на гас за Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ и рускиот лидер Владимир Путин телефонски разговарале за ситуацијата во Украина и развојот на настаните околу Косово, соопшти Кремљ.

Остварен е телефонски разговор меѓу претседателот на Руската Федерација Владимир Путин и претседателот на Србија Александар Вучиќ… Договорено е, меѓу другото, Русија да продолжи со непречена испорака на природен гас за Србија – се наведува во соопштението.

Излечете ги проблемите со простатата и подобрете ја ерекцијата за два дена!

– Продолжи размената на мислења за бројни меѓународни теми – ситуацијата во Украина и развојот на ситуацијата околу Косово, се додава во текстот.

Претседателите на двете земји го потврдија взаемното расположение за зајакнување на стратешкото партнерство меѓу Русија и Србија .

 

 

Back to top button
Close